Mesleki Eğitim Merkezleri

Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi (Kemalpaşa / İzmir)

Kurum AdıKiraz Mesleki Eğitim Merkezi
İlİzmir
İlçeKiraz
Kurum Kodu347820
Telefon(0232) 572 41 30
Fax(0232) 572 55 01
AdresCumhuriyet Mah. Gümüşsuyu Cad. No: 15 Kiraz / İzmir
Webhttps://kirazmesem.meb.k12.tr/

İzmir ili Kiraz ilçesinde faaliyet göstermekte olan Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi iletişim bilgileri detaylı şekilde yer almaktadır.

Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi Hakkında

Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi, 1993-1994 yılında Ödemiş Çıraklık Eğitimi Merkezi’nin şubesi olarak faaliyet gösterirken, beklenenden daha fazla öğrenci talebiyle karşılaşması üzerine, yetkili kurum ve kuruluşların girişimleri sonucunda 1994-1995 öğretim yılında günümüzdeki binasında, eski Jandarma Komutanlığı olarak kullanılan yerde, bağımsız bir müdürlük olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

10.07.2001 tarihinde yürürlüğe giren 4702 sayılı yasa ile Meslek Eğitim Merkezi statüsüne geçen kurum, bu değişiklikle birlikte adını Kiraz Mesleki Eğitim Merkezi olarak almıştır.

Mesleki ve Teknik Eğitim alanında sertifika, kalfalık, ustalık, usta öğreticilik ve işyeri açma belgelerini veren çeşitli programları uygulayan merkez, çıraklık eğitimi ile yaygın mesleki ve teknik eğitim de sunmaktadır.

Merkezin fiziki yapısı tek katlı olup, üç idari oda, dört derslik, bir öğretmenler odası, bir atölye ve bir arşiv odasından oluşmaktadır. Ancak, mevcut bina okulun ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermemekte olup, yeni bir bina arayışları devam etmektedir. Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak projelerini başarıyla hayata geçiren okul, öğrencilerine daha iyi bir eğitim ortamı sunma amacıyla çeşitli girişimlerde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.