Mesleki Eğitim Merkezleri

Dursunbey Mesleki Eğitim Merkezi (Balıkesir / Dursunbey)

Kurum AdıDursunbey Mesleki Eğitim Merkezi
İlBalıkesir
İlçeDursunbey
Kurum Kodu265419
Telefon(0266) 662 14 34
Fax(0266) 662 14 34
AdresBozyokuş Mah. Başaran Sokak No: 1
Web sitesihttps://dursunbeymesem.meb.k12.tr/

Dursunbey Mesleki Eğitim Merkezi Hakkında

Merkezimiz; 01.02.1992 tarihinde, Oda başkanımız Şerafettin Kahvecioğlu’nun gayreti ve kira taahhüdü ile İstasyon Caddesi üzerinde kiralık bir dairede Eğitim ve Öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Son olarak 11.03.2008 tarihinde Keresteciler Derneği Kız Öğrenci Yurdu olarak yapımına başlanan ve daha sonra Merkezimiz binası olarak yapımına devam edilen Bozyokuş Mahallesi Başaran sokaktaki Merkezimiz ait binamızda Eğitim ve Öğretim faaliyetlerine devam edilmektedir.

Merkezimiz bünyesinde 5 derslik , 1 Müdür Odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Arşiv, 1 Öğretmenler odası, 1 Bilgisayar Laboratuarı ve Çok amaçlı salon mevcuttur.

Binamızın 2. Katını Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kullanmaktadır. Merkezimiz, Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında, toplumsal alanımızın her alanında ihtiyaç duyulan mesleklerde, sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip kalifiye insan gücünün yetiştirilmesinde misyon üstlenen yaygın bir eğitim kurumudur.

Merkezimizde ilgili mevzuatlar doğrultusunda kayıt yaptıran aday çırak ve çırak öğrencilerimiz, okul ve çalıştığı işyeri ile sözleşme imzalayarak, okulun planlaması doğrultusunda haftanın bir günü, okulda teorik eğitime tabi tutulurlar. Haftanın diğer günlerinde ise, çalıştıkları işyerlerinde, pratik eğitimleri devam eder.

Mesleğinin özelliklerine göre iki-üç yıllık eğitimleri süresince “Meslek Hastalıkları ve İş Kazalarına” karşı sigortaları Devlet tarafından karşılanmaktadır.

Bu eğitimlerini ve açılan sınavları başarı ile tamamlayan öğrencilere “KALFALIK BELGESİ” verilmektedir.

Daha sonra ilgili mevzuatlar doğrultusunda gerekli şartları yerine getirenler, ustalık eğitimlerine alınarak, açılan sınavlarda başarılı olanlara “USTALIK BELGESİ”, ve en son olarak da, ustalık yeterliliğini kazanmış olanların, yine merkezimizce açılan İş Pedagojisi Kurslarını başarı ile tamamladıkları takdirde “USTA ÖĞRETİCİLİK BELGESİ” ni almaya hak kazanırlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.