Teknoloji Haberleri

Hangi Galaxy telefonları Android 15 (One UI 7) güncellemesini alacak?

17 Şubat’ta Google, işletim sisteminin bir sonraki sürümünün ilk geliştirici önizlemesini yayınlayarak Android 15 konuşmasını başlattı ve Samsung Galaxy akıllı telefon ve tablet kullanıcıları doğal olarak cihazlarının Android 15’i alıp almayacaklarını merak etmeye başladılar.

Google, Android 15 üzerindeki çalışmalarını Temmuz’a kadar tamamlamayı planlıyor ve Samsung’un bunu bir sonraki One UI sürümüyle bir araya getirmesi birkaç ay daha sürebileceğinden, Galaxy cihazlarına sahip olan kullanıcılar yeni yazılımı denemeden önce önemli bir bekleme süreciyle karşı karşıya kalacaklar.

Ancak, cihazlarının Android 15’e uygun olup olmadığını öğrenmek için uzun süre beklemeleri gerekiyor mu? Resmi desteklenen cihazlar listesi, en az bir Galaxy akıllı telefon için Android 15 ve One UI 7’nin piyasaya sürülmesinden sonra ortaya çıkmayacak, ancak her zamanki gibi, önceki büyük Android ve One UI güncellemelerine dair bilgilere dayanarak resmi olmayan bir liste oluşturabiliriz.

Android 15’e (One UI 7) uygun Samsung Galaxy cihazları

Galaxy S serisi

Galaxy S24 Ultra Galaxy S24+ Galaxy S24 Galaxy S23 Ultra Galaxy S23+ Galaxy S23 Galaxy S23 FE Galaxy S22 Ultra Galaxy S22+ Galaxy S22 Galaxy S21 FE Galaxy S21 Ultra Galaxy S21+ Galaxy S21

Galaxy Z serisi

Galaxy Z Fold 6 Galaxy Z Fold 5 Galaxy Z Flip 6 Galaxy Z Flip 5 Galaxy Z Fold 4 Galaxy Z Flip 4 Galaxy Z Fold 3 Galaxy Z Flip 3

Galaxy A serisi

Galaxy A73 Galaxy A72 Galaxy A54 Galaxy A53 Galaxy A34 Galaxy A33 Galaxy A25 Galaxy A24 Galaxy A23 Galaxy A15 (LTE+5G) Galaxy A14 (LTE+5G)

Galaxy Tab serisi

Galaxy Tab S9 FE+ Galaxy Tab S9 FE Galaxy Tab S9 Ultra (Wi-Fi/5G) Galaxy Tab S9+ (Wi-Fi/5G) Galaxy Tab S9 (Wi-Fi/5G) Galaxy Tab S8 Ultra (Wi-Fi/5G) Galaxy Tab S8+ (Wi-Fi/5G) Galaxy Tab S8 (Wi-Fi/5G)

Galaxy F serisi

Galaxy F54 Galaxy F34 Galaxy F15

Galaxy M serisi

Galaxy M54 Galaxy M34 Galaxy M53 Galaxy M33 Galaxy M15

Yukarıdaki listedeki cihazlar nasıl seçildi? Burada birden fazla faktör devreye giriyor. İlk olarak, Android 13 ile piyasaya sürülen herhangi bir Galaxy cihazı, Samsung’un neredeyse her Android telefon veya tablet için en az iki büyük işletim sistemi güncellemesi sağladığından sürüm 15’i alacak.

Dört yıllık işletim sistemi güncellemeleri için uygun olan amiral gemisi ve orta seviye telefonlar da Android 15’i alacak, çünkü Samsung’un dört yıllık güncelleme politikasındaki tüm cihazlar Android 11 veya daha yüksek sürümle piyasaya sürüldü. Tabii ki, 2024’te piyasaya sürülen tüm Galaxy telefonları ve tabletleri de Android 15’i alacak.

Yukarıdaki liste kesinlikle nihai değildir ve en azından Samsung’un büyük Android ve One UI güncellemeleri için genellikle takip ettiği normal programına uyulursa Ağustos veya Eylül ayına kadar kesinleşmeyecek. Zaman geçtikçe bu makaleye daha fazla bilgi eklemeye devam edeceğiz, bu yüzden önümüzdeki aylarda bu sayfayı yer imlerinize eklemeniz ve ara sıra kontrol etmeniz önemlidir.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.