Teknoloji Haberleri

Google Play Store aramaya erişimi kolaylaştırıyor

Google sonunda stok uygulamalarındaki kullanıcı arayüzüne biraz ilgi gösteriyor. Uygulamalarına ve ürün ekosistemine birleşik bir görünüm ve his getiriyor. Google Play Store’a yönelik yaklaşan bir tasarım değişikliği, uygulama içinde aramaya erişimi daha kolay hale getirecek.

Aralık 2023’te, Google Play Store uygulamasının alt çubuğuna arama simgesinin yerleştirilmesini test etmeye başladı. Şimdi, yeni yerleşim bazı Android kullanıcıları için canlı gibi görünüyor. Bazı Galaxy kullanıcıları, bir sonraki Google Play Store’u açtıklarında bu değişikliği görebilirler. Şimdi arama ekranına erişim daha kolay hale geldi, çünkü artık parmaklarınıza daha yakın bir konumda bulunuyor.

Bu değişiklikle, Play Store’un alt çubuğunda beş simge bulunmaktadır. Daha önce dört simge bulunuyordu: Oyunlar, Uygulamalar, Teklifler ve Kitaplar. Ancak, yeni arama seçeneğine eriştiğinizde, sizi arama çubuğunun en üstte olduğu yeni bir ekrana götürür, bu da tüm değişikliği biraz garip hale getirir. Bu ekran ayrıca dünya çapındaki arama önerilerini ve popüler uygulama ve oyun aramalarını gösterir.

Bu yeni tasarım, Google Play Store’un en son sürümüyle (sürüm 40.1.19-31) birlikte görülebilir, ancak şu anda herkes bunu almış olmayabilir. Bu tasarım değişikliğinin cihazınızda görünmesi birkaç hafta sürebilir.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.