Sınav Duyuruları

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuruları Başlamıştır

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından duyurulan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı başvuruları, 23-24 Mart 2024 tarihlerinde yapılacak ve başvurular 23 Şubat 2024 Cuma günü saat 17:30’a kadar yapılabilecektir. Başvuru işlemleri için aşağıdaki link kullanılabilir.

Başvuru linki: https://sinav.hmb.gov.tr/

Sınav Tarihi: 23-24 Mart 2024

Sınav Adı: Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı

En Düşük KPSS Puanı: 80

Başvuru Başlangıç: 12/02/2024

Başvuru Bitiş: 23/02/2024

Sınav Duyurusu Linki: https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2023/12/VERGI-MUFETTIS-YARDIMCILIGI-GIRIS-SINAV-ILANI.pdf

Sınav Başvuru Sistemi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sınav Başvuru Sistemi’ne kayıt olmadan sınavlara başvuruda bulunamazsınız. Başvuru yapmadan önce Başvurmak İstediğiniz Sınav’ın şartlarını kontrol etmelisiniz. Başvuru yapabileceğiniz sınavlar Güncel Sınav Bilgileri alanında listelenmiştir.

Sisteme kayıt olabilmek için geçerli ve sürekli kullandığınız bir e-posta adresine sahip olmalısınız. Başvuru sırasında kullanılan e-posta adresi, sınav süreciniz boyunca size bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı kullanılacaktır. Sınavla ilgili tüm yazışmalar ve bilgilendirmeler bu e-posta adresi üzerinden yapılacaktır.

Kayıt aşamasında önce kimlik bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Girdiğiniz bilgiler İç İşleri Bakanlığı Kimlik Paylaşım Sistemi’nde yer alan verilerle karşılaştırılacaktır. Bilgileriniz eşleşirse Sınav Bilgi Sistemine kaydınız yapılacaktır. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra giriş şifreniz sayfada gösterilecek ve ayrıca şifrenizle ilgili bir bilgilendirme e-postası da alacaksınız.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.