Mesleki Eğitim Merkezleri

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi (İstanbul / Pendik)

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Nazım Hikmet Caddesi No 20 Pendik / İSTANBUL

Telefon: 0 (216) 390 66 00

18 derslik, 4 atölye, 2 bilişim laboratuvarı, çok amaçlı salon, kütüphane, öğretmenler odası ve 5 idare odası, 3 arşiv bulunan, fiziki ve donanım açısından modern, ihtiyaçlara cevap veren Pendik Mesleki Eğitim Merkezi yeni binasında 2009 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Hakkında

3308 sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitimi Kanunu 19.06.1986 tarihinde yürürlüğe girdikten sonra Kartal Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde 1987–1988 de, 01.01.1991 tarihinde ise Kartal Çıraklık Eğitim Merkezi bünyesinde eğitime başlamış.

Bağımsız olarak da Kartal Çavuşoğlu mahallesinde 3 derslikli 2 idare odası olan tek katlı binada 170 Çırak öğrenci ve 12 personelle eğitim, yapılmıştır.

Eylül 1992 yılında şu an bulunduğumuz binanın yerinde olan binada Kartal Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde bulunan öğrenci ve personelinde katılımı ile Pendik Çıraklık Eğitimi Merkezi olarak eğitime Eylül 2008 tarihine kadar devam edilmiştir.

İSMEP projesi kapsamında 10045 sayılı merkez binamızın yıkılmasından dolayı Ekim 2008-Ocak 2010 tarihleri arasında İTO Ticaret Meslek Lisesi binasında geçici olarak eğitim-öğretim yapılmıştır.

18 derslik, 4 atölye, 2 bilişim laboratuvarı, çok amaçlı salon, kütüphane, öğretmenler odası ve 5 idare odası, 3 arşiv bulunan, fiziki ve donanım açısından modern, ihtiyaçlara cevap veren yeni binamızda 2009 yılında eğitim-öğretim halen bu bina kullanılmaktadır.

Haziran 2021 tarihi itibari ile 35 personel, 702 çırak öğrenci 126 Ustalık Eğitimi Öğrencisi, Anadolu Yakasının önemli en çok müracaat yapılan DENKLİK merkezidir ve Kalfalık-Ustalık sınav merkezidir.

*Güzellik ve Saç Bakım, *Makine Teknolojisi, *Metal işleri, *Elektrik-Elektronik Teknolojisi, *Otomotiv Teknolojisi, *Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında branş öğretmenleri ve atölye donanımları mevcuttur.

Kalfalık ve Ustalık sınavları merkezi olarak, **Güzellik ve saç bakım, **Otomotiv Teknolojisi, **Elektrik Teknolojisi, **Makine Teknolojisi, **Yiyecek içecek hizmetleri, **Mobilya ve iç mekân tasarımı, **Metal teknolojisi, **Seramik ve cam teknolojisi, **Büro yönetimi, **Muhasebe ve finansman, **Pazarlama ve parkende, **Plastik teknolojisi, **Ulaştırma lojistik alanlarında sınav yapılmaktadır.

***KALDER derneğinden Mükemmeliyet merkezleri için “Kararlılık” EFQM Belgesi, ***”Beyaz Bayrak”, ***”Sağlıklı Beslenme”, ***”Ağaçların Adları İstanbul”, ***”AB” projeleri ortaklığı ve başvuruları, ***2019 yılı Otomotiv alanında AB proje başvuru kabulü, ***2020 yılında Otomotiv alanında 2 yıl sürecek AB proje kabulü, ***Okulum Temiz Belgesi, ***Sıfır Atık Belgesi, ***STK ile projeler gerçekleştirilmiştir.

2020 yılından itibaren, okulumuz mezunlarına lise diploması verilmesi: Kalfalık ve Ustalık belgesi olup ortaokul mezunu olanların, müracaat ettiklerinde, fark derslerini vererek-başarılı olunması koşuluyla Lise Diploması alma hakkı verilmiştir.

18 Şubat 2021 Tarihi itibarıyla okulumuz mezunlarına Üniversite Sınavına Giriş Hakkı Tanınmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.