Sınav Duyuruları

ÖSYM Sınav Takvimi ile 2023 YKS (AYT, TYT) Tarihleri

YÖK (Yükseköğretim Kurumları) sınavının yapılacağı tarihler ÖSYM tarafından duyuruldu. Üniversite sınavı için gece gündüz çalışarak, büyük emek sarf eden adaylar sürekli olarak YKS’ye kaç gün kaldı şeklinde aramalar gerçekleştiriyorlar. 2023 ÖSYM sınav takvimi ve YKS (AYT, TYT, YDT) üniversite sınavı tarihleri bu sayfamızda detaylı olarak yer almaktadır.

ÖSYM’den Sınav Tarihleri Hakkında Açıklama, Üniversite Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2023 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 2023-YKS, 17 ve 18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınav

  • 17 Haziran 2023 : Temel Yeterlilik Testi (TYT)
  • 18 Haziran 2023 : Sabah Oturumu – Alan Yeterlilik Testi (AYT)
  • 18 Haziran 2023 : Öğleden Sonraki Oturum – Yabancı Dil Testi (YDT)

Şeklinde olacaktır.

ÖSYM’den YKS için Deprem Bölgesi Kararı

ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine istinaden 17 ve 18 Haziranda yapılacak YKS oturumları için başvurular başlamış bulunmaktadır. Deprem yaşayan Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde ise YKS yapılmamasına karar verildi. Bu illerde yaşayan adaylar istedikleri illeri tercih ederek sınava giriş yapabilecekler.

YKS 2. Dönem Konuları Dahil Tutulmadı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada “Bu yıl LGS’ye katılım sağlayacak olan öğrencilerimiz 2. dönem konularından, YKS’ye katılım sağlayacak öğrencilerimizse 12. sınıfın 2. döneminden sorumlu tutulmayacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.