Sınav Duyuruları

YKS Sınavına Eski Kimlikle Girilir mi? Yeni Kimlik Mecburi mi?

17-18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan YKS sınavı için çok kısa bir süre kaldı. Üniversite sınavı olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumu Sınavları (YKS) hafta sonu 17-18 haziran tarihlerinde yapılacak.

AYT, TYT ve YDT şeklinde toplamda üç oturum halinde yapılacak olan sınavın öncesinde ÖSYM, YKS sınav giriş belgelerini erişime açmış bulunmakta. Aday öğrenciler sınava girecekleri okulun adını, adresini, salon ve sıra numarası gibi bilgileri çevrimiçi bir şekilde öğrenebiliyorlar.

Sınavın yapılacağı tarihlerde öğrencilerin sınava giriş belgeleri ile birlikte kimlik belgelerini de yanlarında bulunmaları zorunludur. Eksik belgesi olan öğrenciler ile zamanında katılım sağlamayan yani geç kalan öğrenciler ne yazık ki sınava katılım sağlayamayacaklar.

Henüz kimlik yenilemesi yapmayan öğrenciler “eski kimlikle YKS sınavına girilir mi?” araştırması yapmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi şu şekildedir.

Sınava katılım sağlayacak olan tüm öğrenciler 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan sınavlara giriş sağlayabilmek için yetkililerin yapacakları kontrol sürelerinin uzaması göz önünde bulundurularak 1 saat önceden sınava girecekleri okullarda hazır olmaları önerilmektedir.

Öğrencilerin yanlarında sınava giriş belgesi ve kimlikleri bulunması zorunludur. Kimliklerde T.C kimlik numarası ve fotoğraf olmak zorundadır. Aksi taktirde kimliğinde T.C numarası ve fotoğraf olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

YKS Eski Kimlikle Sınava Girilir mi?

Kimlik kartında T.C numarası ve fotoğraf bulunması yeterlidir. Bu doğrultuda fotoğraf ve T.C numarası bulunmak şartıyla eski yada yeni kimlikle YKS sınavına giriş sağlanabilir.

ÖSYM tarafından yayınlanan “Sınava Giriş Belgesinde Yer Alan Temel Kurallar” başlıklı duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2023/GENEL/temelkurallar.pdf

Bu haber 17-18 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan YKS sınavı ile alakalı olup, gelecek tarihlerde yapılacak sınavlarda geçerliliğini yitirebilir.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.