Mesleki Eğitim Merkezleri

Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi

Sayın Meziyet KÖSEOĞLU 1920 yılında Alanya’da doğmuştur. Annesi Hayriye Hanım, babası Necip AZAKOĞLU’dur. İlkokulu bitirdikten sonra zamanın adetlerine göre tahsiline evde devam etmiş İngilizce ve keman çalmayı özel hocalardan öğrenmiştir. 1939 yılında Ali Nazım KÖSEOĞLU ile evlenmiştir. Ali beyin ihtisası ve üniversite çalışmaları dolayısıyla hayatları daha çok İstanbul’da geçmiştir.

En büyük kızı Serap Alanya’da, Âlime ve Ayşe İstanbul’da doğmuşlardır. Hayatı boyunca eşiyle beraber Alanya ve Alanyalılar için okul yaptırmış, ve arazi bağışlamış, hastane odaları tefriş ettirmiş ve birçok
Alanyalı gencin tahsillerini tamamlamalarına madden ve manen yardımcı olmuştur.

Merkezimiz 1987 yılında Alanya Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde kurulmuştur. Binanın giriş katı koridorunda, 5 sınıf, 2 idare odası ile eğitime başlamıştır. Daha sonra 1988 yılında bağımsız Müdürlük olarak ayrılmış aynı binada eğitime devam etmiştir. Merkezimiz 3 Kasım 2001 tarihinde 3380 m2’lik alan üzerine yapılmış modern binasına taşınmıştır.

Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Kurum AdıMeziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi
İlAntalya
İlçeAlanya
Kurum Kodu970876
Telefon(0242) 514 34 96
Fax(0242) 514 00 87
AdresCumhuriyet mahallesi Yasar Doğu caddesi No48 Alanya/ANTALYA
Webhttps://meziyetkoseoglumem.meb.k12.tr/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.