Eğitim

Kalp Eş Anlamlısı Nedir? Kalp Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler

Genel olarak soyut anlamda kullanılan kalp kelimesinin ne demek olduğu birçok kişi tarafından araştırılıyor. Hem konuşma dilinde hem de yazı dilinde sıkça kullanılan kalp kelimesinin en anlamlısı en doğru açıklaması ile TDK sitesinde bulunuyor. Kelimenin ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Kalp Eş Anlamlısı Nedir?

Kalp” kelimesinin bir diğer karşılığı “yürek“tir. Her iki terim de, anatomik bağlamda olduğu kadar, duygusal ve mecaz anlamlarda da sıklıkla kullanılır. Anatomik olarak, kalp, göğsün içerisinde yer alıp kanın dolaşımını sağlayan hayati bir işleve sahiptir. Mecazi olarak ifade edildiğinde ise, kalp; sevgi, iç dünya, duyarlık ve hissiyatı temsil eder.

Kalp Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler

Kalp” kelimesinin anlamına yakın diğer kelimeler arasında “yürek“, “sevgi“, “his“, “duygu“, “gönül” ve “hatır” bulunmaktadır. Kelimenin somut anlamda bir cümlede kullanılması şöyle olabilir: “Kalp, vücuda kanı dağıtan organımızdır.” Mecazi bir bağlamda ise şu şekilde kullanılabilir: “Senin ne kadar kalpsiz ve nankör olduğunu gördüm.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.