EğitimMesleki Eğitim Merkezleri

Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi

Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi, 14 Nisan 1985’te şu anki ismiyle Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesine bağlı olarak “Çıraklık Eğitim Merkezi” olarak kurulmuş olup 1990 yılına kadar tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerini burada sürdürmüştür.

22 Ekim 1990 tarihi itibariyle Yukarı Pazar caddesindeki Tarım İl Müdürlüğü ek binasına taşınarak bağımsız bir okul olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

29 ağustos 1994 tarihi itibariyle ise Birinci Küçük Sanayi Sitesinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Tip projelerinden olan hizmet binasında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Kurum AdıAfyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi
İliAfyonkarahisar
İlçesiMerkez
Telefon0272 213 21 01
Fax0272 213 10 25
AdresGüvenevler mah. Şair Nedim Cad. Mes.Eğt.Merkezi Sitesi No: 51 İç Kapı No: 1 Merkez / Afyonkarahisar
Kurum Kodu254663
Webhttps://afyonmeslekiegitim.meb.k12.tr/

Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi Hakkında

Afyon Mesleki Eğitim Merkez oldukça köklü bir kurumdur. 14 Nisan 1985 tarihinde, şu anki Merkez Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde kuruldu. Eğitim ve öğretim faaliyetlerini başlangıçta bu okulda sürdürdü. Ancak 22 Ekim 1990 tarihinde, bağımsız bir okul olarak, Tarım İl Müdürlüğü ek binasında, eğitim ve öğretim hizmetlerine devam etmeye başladı.

Daha sonra, 29 Ağustos 1994 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı Tip projeleri kapsamında birinci küçük sanayi sitesindeki hizmet binasına taşındı. Bu yeni binası, 11 derslik, 4 atölye ve laboratuvar, 4 idare odası, ve 1 toplantı salonunu içermektedir. Şu an itibariyle, 791 çırak ve kalfa ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren merkez, aynı zamanda tam gün tam yıl eğitimi kapsamında ustalık eğitimi kursları ve iş pedagojisi kursları da düzenlemektedir.

Afyon Mesleki Eğitim Merkezi, Güvenevler Mahallesi Şair Nedim Caddesi No: 51 adresinde bulunmaktadır ve İnönü Caddesi’ne sadece 250 metre uzaklıktadır. Aynı zamanda, küçük sanayi sitesinin güney sınırına yakın bir konumdadır ve yanında bir sanayi camisi bulunmaktadır. Merkezden çarşıya gitmek isteyenler için Gümüşkent minibüs hattı merkezin bahçesinin önünden geçmektedir.

Merkeze çarşıdan dönmek isteyenler için ise çeşitli seçenekler mevcuttur. İnönü Caddesi’nin merkeze en yakın noktası olan Mareşal Fevzi Çakmak Çocuk Esirgeme Yurdu önünde inmek gerekmektedir. Ayrıca, hastane civarından merkeze ulaşmak isteyenler için de seçenekler bulunmaktadır.

Okulun, iç bahçe ve çevresinde ağaçlandırma çalışmalarına önem verilmektedir ve bu çalışmalar halen devam etmektedir. Bu tür çalışmalarla, okulun fiziksel çevresini daha yeşil ve yaşanabilir bir hale getirilmesi hedeflenmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.