Ücretsiz Kurslar

İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Ücretsiz Barista Kursu

İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) tarafından gençler için açılmış olan Barista Kursu ücretsiz olarak sunulmaktadır. İSTESOB resmi sitesinde 24 Ocak 2023 tarihinde yapılan duyuruda İMEP (İstihdam İçin Mesleki Eğitim Projesi) ve İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliğinin (İSTESOB) ücretsiz barista kursları düzenlemeye başladığı açıklandı.

Ülkemizde ve dünyada özellikle son dönemde kahveye olan ilginin oldukça artış göstermesi ile beraber kahve ile alakalı hizmet veren işletmelerde barista ihtiyacı doğduğu gibi genç insanlarında baristalığa olan ilgisi artmıştır.

Hal böyle olunca yeni nesil kahvecilik için girişimlerde bulunan işletmelerin sayısı artıyor ve baristalık en çok aranan mesleklerden biri haline geliyor.

Bu talebi gören İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği, gençlere iş kapısı açmak ve aynı zamanda talebi karşılamak adına eğitim kursları düzenlemektedir. İSTESOB’un eğitim salonlarında gerçekleşecek olan kurslar 6 gün sürmekte olup, demleme, kavurma, tadım eğitimleri verilmektedir.

İSTESOB Barista Kursundan Yararlanmak İçin Kriterler

  • 18- 35 yaş arasında olması,
  • Herhangi bir sigorta kaydının olmaması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • İkametgah adresi İstanbul’da olmalıdır

İSTESOB Barista Kursu Başvurusu

Barista kursu başvurusu İSTESOB resmi sitesinden yapılmaktadır.

Başvuru formuna https://www.istesob.org.tr/baristakursu-kayit/ bağlantısı aracılığıyla başvurulabilir.

Ad, soyad, T.C kimlik numarası, ikamet adresi, doğum tarihi, uyruk, telefon numarası ve e-posta bilgileri ile başvuru tamamlanabilmektedir.

Aynı zamanda İBB tarafından verilmekte olan Barista Kursu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.