Mesleki Eğitim Merkezleri

Çan Mesleki Eğitim Merkezi (Çanakkale / Çan)

Kurum AdıÇan Mesleki Eğitim Merkezi
İliÇanakkale
İlçesiÇan
Telefon(0286) 416 34 84
Fax(0286) 416 34 84
AdresKüçük Sanayi Sitesi Çan / Çanakkale
Kurum Kodu310175
Webhttps://canmem.meb.k12.tr/

Merkezimiz 28 Eylül 1993 tarihinde Çıraklık Eğitimi merkezi olarak şu an bulunduğu Çan Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesislerinde eğitim ve öğretime başlamıştır. Mesleki Eğitim kapsamında çıraklık eğitimine yönelik144 meslek dalı kapsamda bulunmakla birlikte halen Merkezimizde değişik meslek dallarından 58 Çırak ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

Merkezimizde 8 derslik 1 Bilgisayar Laboratuvarı, 4 Atölye bulunmaktadır. Merkezimizde 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 13 öğretmen, 3 hizmetli görev yapmaktadır.

Merkezimiz halen Sanayi sitesi içinde Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine ait Sosyal Tesislerin ikinci katında Mesleki Eğitim Merkezi olarak eğitim öğretime devam etmekte olup binamızın kullanımı Çan Küçük sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinden süresiz ve bedelsiz tahsislidir. Merkezimiz kalorifer sistemi (Doğalgaz) ile ısınmaktadır.            

İleriyi dönük yapılacak çalışmalarımız içerisinde; İlçemizdeki hizmet ve sanayi sektörüne yönelik tüm çalışanlarının alanlarında istenilen niteliklere sahip belgeli eleman olarak çalışmasını sağlamak vardır. Halen belge sahibi olup işyeri açmış işletme sahiplerine hayat boyu öğrenmenin hedefleriyle örtüşen kurslar açmak merkezimizin planlamaları arasındadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.