Üniversiteler

AUZEF Nedir, Nasıl Giriş Yapılır, AUZEF Sınav Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

AUZEF, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi anlamına gelmekte olup İstanbul Üniversitesi bünyesinde yapılmakta olan açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarının yürütüldüğü fakültedir.

2009 yılından itibaren uzaktan değitim, 2011 yılından itibarense açık öğretim programlarına öğrenci kabul etmekte olan AUZEF, günümüzde Türkiye’nin en önde gelen dijital fakültesi olma yolunda sürekli ilerleme göstermektedir.

2022 yılından itibaren AUZEF’in bünyesinde 34’ü açık öğretim, 12’si uzaktan eğitim olmak üzere 46 aktif program bulunmaktadır. 46 programın 19’u lisans, 22’si ön lisans ve 5’i ise lisans tamamlama programlarıdır.

AUZEF’te öğrencilerin kampüse gelme zorunlulukları yoktur, derslerin tümü internet üzerinden bilgisayar yada mobil cihazlar aracılığı ile işlenmekte olup, öğrenciler istediği zaman dersleri tekrar tekrar izleyebilmektedir.

AUZEF Giriş Nasıl ve Nereden Yapılır?

AUZEF sistemine resmi sayfası olan https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login? bağlantısından yada play store ve apple market’ten temin edebileceğiniz AUZEF mobil uygulamasından giriş sağlayabilirsiniz.

AUZEF Sınav Sonuçları Nasıl Görülür?

AUZEF sınav sonuçları açıklandığında öncelikle https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ adresinden ilan edilmektedir. Vize ve Final sınavlarının her ikisinin de sonuçları belli olduktan sonra notlar AKSİS’e harf notu olarak aktarılmaktadır. Bu bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfaya AKSİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılabilmektedir.

AUZEF Online Sınav Sistemine Nasıl Girilir?

AUZEF online sınav sistemine https://esinav.istanbul.edu.tr/#!/login bağlantısı aracılığıyla kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilmektedir.

AUZEF Sınav Giriş Belgesi Nasıl ve Nereden Alınmaktadır?

Öğrenciler, sınava giriş belgelerini yine https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ bağlantısını kullanarak AKSİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş sağlayarak alabilirler. Sınav giriş belgeleri sınavdan bir hafta önce https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ bağlantısından yayınlanmaktadır.

AKSİS (Öğrenci Otomasyon Sistemi) Nedir, Hangi İşlemler Yapılabilmektedir?

Öğrenci otomasyon sistemi (AKSİS) sistemi, öğrencilerin aktif bir şekilde kullanması gereken, kişisel kullanıcı adı ve şifre ile beraber giriş sağlayabildikleri sistemdir.

AKSİS otomasyon sistemini kullanan öğrenciler aşağıdaki işlemleri yapabilirler;

  • Ders alma, dönem dersleri ve hocalarının bilgilerini görüntüleme
  • Sınav notları ve AGNO, ANO görüntüleme
  • Belge talebi, e-imzalı belge talep ve temin
  • Öğrenim durumlarını takip edebilme
  • Hariç bilgileri, kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde borçlandırma takibi ve kredi veya banka kartı ile ödeme işlemleri
  • Öğrenci özlük bilgileri görüntüleme
  • Staj, kayıt dondurma, sildirme ve benzeri öğrenci başvuru işlemleri

AKSİS sistemine https://aksis.istanbul.edu.tr bağlantısı aracılığıyla giriş sağlanabilir.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.