Bulmaca Yanıtları

Uğursuz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Uğursuz Cevapları

İnsanların varlıklarıyla beraber şanssızlığı getirdikleri düşünülen bireyler, genellikle “uğursuz” olarak adlandırılırlar. Bu kişilerin, hem kendi hayatlarında hem de çevrelerinde olumsuz etkiler yarattığına inanıldığı için bu terim kullanılır. Bu olguyu ifade eden “uğursuz” kelimesi, bulmacalarda da sıkça karşımıza çıkar. Bu kelimenin 7 harfli bulmaca cevaplarını öğrenmek için ayrıntılı bir liste oluşturduk.

Uğursuz Bulmaca Cevapları: Uğursuz kelimesine dair toplam 7 harfli çeşitli cevaplar bulunmaktadır.

Harf Harf Uğursuz Bulmaca Cevapları:

5 Harfli Cevaplar:

  1. ANDER
  2. MEŞUM

Meşum kelimesi, “şom” kelimesinden türemiş olup, Arapça kökenli bir kelimedir.

6 Harfli Cevaplar:

  1. MENHUS
  2. MEŞUME

“Menhus” kelimesi, konuşmalarıyla insanlara şanssızlık getiren kişiyi tanımlar. “Meşume” ise meşum kelimesinin müennes (kadın) halidir ve sadece kadınlar için kullanılır.

7 Harfli Cevaplar:

  1. LANETLİ

8 Harfli Cevaplar:

  1. ŞEAMETLİ

“Şeametli” kelimesi, “uğursuz” anlamına gelir ve “şeamet” kelimesiyle eşanlamlıdır. Bu kelime “-lı” eki aldığında ise “uğursuz” anlamına gelir.

Bu cevaplar, uğursuz kelimesini farklı harf sayılarına göre ifade eden doğru yanıtlardır. Bu bilgiler, bulmaca çözerken doğru ve eksiksiz cevaplar bulmanıza yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.