İlkokullar

Atatürk İlkokulu (Büyükçekmece / İstanbul)

Kurum AdıAtatürk İlkokulu
İlİstanbul
İlçeBüyükçekmece
Telefon(0212) 883 00 28
Fax
AdresAtatürk Mah. Sedef Sok. No: 24 İç Kapı No: 1 Büyükçekmece / İstanbul
Webhttps://buyukcekmeceataturkilkokulu.meb.k12.tr

Büyükçekmece Atatürk İlkokulu Hakkında

Büyükçekmece Atatürk İlkokulu, İl Özel İdaresi tarafından inşa edilmiştir ve 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında açılışı gerçekleştirilmiştir. Atatürk Mahallesi’nde bulunan okul, adını bulunduğu mahalleden ve Mustafa Kemal Atatürk’ün isminden almıştır. Başlangıçta 16 şubede 479 öğrenciyle eğitim-öğretime başlayan Atatürk İlkokulu, zamanla büyüyerek 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında 25 şubede 1034 öğrenciye ev sahipliği yapmıştır.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında, 4+4+4 sistemiyle ilkokul ve ortaokul olarak ayrılmış, böylece okul öncesi, 1., 2., 3., ve 4. sınıflar ilkokul olarak belirlenmiştir. Şube sayısı 26’ya çıkmış ve öğrenci sayısı 723’e ulaşmıştır.

Atatürk İlkokuluna, kuruluşundan bu yana bir konferans salonu, bir fen laboratuvarı, bir teknoloji ve tasarım atölyesi, bir kütüphane ve bir bilişim teknolojileri sınıfı eklenmiştir.

VİZYON

Biz, araştıran, sorunlara çözüm bulan, başkalarının haklarına saygı duyan, ülkesine karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden, sürekli gelişime açık, özgüven sahibi, katılımcı, sorgulayan ve etkili insanların yetişmesine odaklanarak eğitim-öğretim kalitesini sürekli yüksek tutmayı amaçlayan bir kuruluşuz. Bilimsel ve sosyal yönden gelişmiş, yüksek ahlaki değerlere sahip, küresel rekabetin üstesinden gelebilecek bireylerin yetişmesine katkı sağlayarak örnek ve aranan bir eğitim kurumu olmayı hedefliyoruz.

MİSYON

Öğrencilerimizi, Milli Eğitimin Genel Amaç ve Temel İlkeleri, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve Atatürk ilke ve İnkılapları doğrultusunda yetiştiriyoruz. Milli birlik ve beraberlik içinde, çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı ve seçkin bir parçası olmalarını destekleyerek, vatanlarına ve bayraklarına bağlı, insan haklarına değer veren, doğru, dürüst, çağdaş ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizi inceleyen, araştıran, üreten ve erdemli insanlar olarak yetiştirme amacıyla çalışıyoruz.

BAŞARILAR

Okulumuz, kuruluşundan bu yana atletizm, masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol gibi birçok alanda il ve ilçe düzeyindeki müsabakalara katılarak önemli başarılar elde etmiştir. Ayrıca, ilçe, il ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen çeşitli oyun ve yarışmalara katılarak dereceler elde etmiş öğrencilerimiz bulunmaktadır. Resim, şiir ve kompozisyon gibi sanatsal yarışmalarda da öğrencilerimiz önemli başarılar elde etmiştir.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemiz insanlara yardımcı olabilmek ve varlığını sürdürebilmek adına reklam yayınlamaktadır. Reklam engelleyicinizi kapatarak ziyaret etmenizi rica ederiz.